
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 200 Ω |
| Current | 350 mA |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Max Current Rating | 350 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 450 nH |
| Element Configuration | Dual |
| Max DC Current | 350 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16147
Ext.Price$0.16147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16147 | $0.16147 |
| 10 | $0.14460 | $1.44600 |
| 50 | $0.12950 | $6.47500 |
| 100 | $0.11364 | $11.36400 |
| 500 | $0.09972 | $49.86000 |
| 1000 | $0.08924 | $89.24000 |
| 3000 | $0.07987 | $239.61000 |
